top of page
Black on Transparent.png

MORÁVKA A BESKYDY

Morávka je významné rekreační středisko u horního toku řeky Morávky, je vklíněná mezi masívy Travného a Slavíče. 
Poprvé je obec připomínaná roku 1623. V 18. století zde pracovaly hamry. Roku 1964 byla u obce postavena údolní nádrž s 44,5 m vysokou a 396 m dlouhou sypanou hrází. Tato nádrž dnes slouží jako zásobárna pitné vody, proto není využívána k rekreaci ani k rybolovu. 


Hory, které obklopují údolí Morávky jsou ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a v zimě si přijdou na své běžkaři. V létě a na podzim jsou tady výborné podmínky pro sběr lesních plodů a okolní lesy jsou rájem pro houbaře. Koupání je možné v řece Morávce. V zimě je pro lyžaře a snowboardisty k dispozici lyžařský areál SKI Morávka Sviňorky. 
Z obce vede Naučná stezka Prameny řeky Morávky, která je tématicky zaměřená na řeku Morávku a popisuje některé aktivity s ní spojené. Délka stezky je 14 km a má 9 zastavení.

703-6516
t9EQ7ttB
horse-riding-in-serbia
ski-areal-moravka-svinorky7
olesna_07_20180810_1543256237
PĚŠÍ TURISTIKA

Nejcennější devizou této obce je krásná příroda, která umožňuje návštěvníkům spoustu sportovního vyžití, ale také příjemné relaxační vycházky. V létě je zde k dispozici mnoho značených i neznačených turistických cest.

KOUPÁNÍ

Koupat se můžete v nedalekém splavu v řece Morávka nebo si zajet do nedalekého aquaparku Olešná.

JÍZDA NA KONI
CYKLOTURISTIKA

Beskydy a kolo jsou ideální kombinace pro všechny cykloturistické nadšence. Vybrat si můžete z husté sítě značených beskydských cyklostezek, ať už jste rekreační cyklista, rodina s dětmi nebo adrenalinový nadšenec.

ZIMNÍ AKTIVITY

V zimě je připraven poskytnout své služby lyžařský areál SKI Sviňorky s umělým zasněžováním a běžecký okruh se strojně upravovanou stopou pro klasický běh i bruslení. Pro náročné jsou dostupné i dlouhé beskydské hřebenovky.

Jízdě na koni se můžete věnovat v nedaleké jízdarně Reit v Lipovém.

bottom of page